Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 13 листопада 2021 о 22:15, Оновлено 13 листопада 2021 о 22:15

               Підсумки роботи освітнього закладу в 2020 -2021 н. р.

У 2020-2021 навчальному році колективом Бурімського закладу загальної   освіти І-ІІ ступенів здійснювалась цілеспрямована робота щодо реалізації державної політики в системі освіти, Законів України, листів Міністерства освіти і науки України, положень, наказів.

З 1 вересня 2020 року в освітньому закладі розпочато навчально-виховний процес для 32 учнів. Кількість дітей шкільного віку порівняно з минулим навчальним роком зменшилась на 2 учня. До 1-го класу прийнято 3 учні.

       У закладі 2 предметних кабінети, комбінована майстерня. Усі кабінети відповідають нормативним вимогам.

  На виконання ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про освіту», ст. 6 Закону України «Про загальну середню освіту» в закладі проводиться облік дітей шкільного віку та аналіз охоплення їх навчанням. Налагоджено спільну роботу з органами місцевого самоврядування та іншими службами , причетними до виховання дітей.

   В освітньому закладі ведеться систематична робота щодо охоплення дітей навчанням, яка передбачає: контроль за відвідуванням учнями  закладу, роботу з батьками дітей, які систематично пропускають заняття без поважних причин, збирання довідок, які підтверджують пропуски занять через хворобу та з інших причин, спільну роботу з правоохоронними органами щодо профілактики дитячої злочинності та бездоглядності.

  Відвідування закладу  учнями під постійним контролем адміністрації та вчителів. Ведеться журнал щоденного обліку відвідування учнями школи, пропуски занять фіксуються в класних журналах. Причини відсутності учнів у школі підтверджуються довідками, але не завжди вчасно. Адміністрації  у 2020-2021 навчальному році потрібно посилити контроль за роботою класних керівників з цього питання.

  Ділова документація з кадрових питань ведеться згідно з нормативними вимогами. У наявності Правила внутрішнього трудового розпорядку. Педагогічне навантаження розподілено оптимально. Середнє тижневе навантаження по школі 18 годин. Встановлено методичні дні для самоосвіти педпрацівників.

  У закладі є  накази про розподіл навантаження, штатний розпис.  Атестація вчителів здійснюється відповідно до Типового  положення про атестацію педагогічних працівників . Є перспективний план атестації педпрацівників. Забезпечена безперервна освіта вчителів шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації та онлайн – курсів.

  Головною метою навчально-виховного процесу в закладі було формування і розвиток високоінтелектуальної і свідомої особистості з громадянською позицією, що наділена високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.

  Виховна робота спрямована на виконання Законів України методичних рекомендацій «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», Конституції України, Концепції національного виховання, листів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та інших методичних рекомендацій МОНМС України.

  Як зазначено в рекомендаціях, «головною домінантою  виховання  в загальноосвітніх навчальних закладах є сприяння виробленню особистістю ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе, активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції». Відповідно до мети,  класні керівники спрямовують свою діяльність на створення системи виховної роботи з учнівськими колективами на основі загальнолюдських та національних цінностей.

  Аналіз стану виховного процесу за минулий навчальний рік показав, що робота здійснювалась на основі комплексно-цільового підходу до організації виховного процесу. Цілісність системи виховної роботи сприяла підвищенню його результативності, формуванню ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави, до сім’ї, родини, людей, до природи, до себе, до праці, до мистецтва.

  В рамках громадянського виховання виховна робота педагогічного колективу була спрямована на пробудження та розвиток національної свідомості, гордості за свою країну, народ. Ці завдання реалізовувались шляхом творчого використання принципів національного виховання під час організації виховної роботи, формування шанобливого ставлення до рідної мови, культурної спадщини, історичних цінностей, народних традицій і звичаїв, Цьому сприяли години спілкування : «Про що розповідає нам Герб України», «Державні символи України», «Народні символи України»,   конкурси малюнків : «Україна бажає миру» , «Україна – країна європейська». На високому організаційному та емоціональному рівні пройшли заходи до Дня українського козацтва, до Дня села, до Дня української писемності та мови.

  Протягом навчального року в закладі  проведена значна військово-патріотична робота. Здобувачі освіти  разом зі своїми класними керівниками, вчителями школи брали активну участь у проведенні заходів до річниці визволення Ічнянщини від німецько-фашистських загарбників, до річниці Великої Перемоги .

  Значна увага приділялась моральному вихованню та формуванню правової культури учнів школи. Завдання  правової освіти виконувались шляхом виховання в учнів поваги до Конституції України, законодавства України, державної символіки, вивчення учнями основних положень Загальної декларації прав дитини, основ державного, трудового,  громадянського,  сімейного права.  Проведено Всеукраїнський тиждень права.. В рамках тижня був проведений Всеукраїнський урок на тему «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини,бесіди,тренінги.

  Здійснювались заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень, правової і психологічної підтримки дітей, які потрапили в складні  соціальні умови.

  З метою профілактики правопорушень та негативних проявів у поведінці учнів, був організований контроль за відвідуванням занять здобувачами освіти ,  проводились бесіди з учнями та їх батьками  щодо недопустимості пропусків занять без поважної причини, складалися акти обстеження сімей, які потребують посиленої педагогічної уваги.

  Екологічне виховання в закладі проводилось на уроках біології, хімії, фізики, основ здоров’я та в позакласній роботі. Проводились заходи до Дня довкілля, трудові десанти з благоустрою території закладу. На годинах спілкування учні висловлювали своє ставлення до природи, до навколишнього світу, Тематика годин спілкування була така: «Чому необхідно берегти природу», «Мій голос я віддаю на захист природи», «Ялинка у нашому будинку, Чи можна її замінити?», «Брати наші менші».

  З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного розвитку дітей, охорони та зміцнення їхнього здоров’я у закладі проведено години спілкування, диспути, бесіди: «Алкоголізм – найлютіший ворог щастя», «Про тютюн та куріння», «Добро найбільше в світі – це здоров’я ваше, діти», виступ агітбригади «Ми проти СНІДу й нікотину, алкоголізму й наркотизму». У напрямку родинно-сімейного виховання виховна робота була спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками, учнями та вчителями школи . В системі проводились батьківські збори та батьківський всеобуч. проведено години спілкування: «Традиції моєї сім’ї»,  «Шануймо батьків своїх»,  «Тепло рідного дому», «Я та мої батьки». Школа має глибокі сімейні традиції, оскільки 2-3 покоління однієї родини отримували і отримують освіту в стінах школи

  Становлення гармонійно розвиненої особистості неможливе без фізичного виховання Протягом навчального року здійснювався моніторинг здоров’я учнів .В закладі були проведені змаганнях з футболу, конкурс «Справжні козаки», «Веселі старти».

Проведено місячники, декади, дні:

- Місячник безпеки (вересень)

- Місячник козацької слави ( жовтень)

- Місячник українознавства(листопад)

- Місячник правових знань (січень)

- Місячник культури (березень)

   Робота з батьками у 2020-2021 навчальному році була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Були проведені загальношкільні батьківські збори (вересень 2020р., квітень 2021 р.), а також класні батьківські збори. На батьківських зборах значна увага приділялась соціальному захисту та охороні прав дітей пільгового контингенту, забезпеченню належних умов проживання, виховання, освіти, захисту прав  дітей, позбавлених батьківського піклування. Для здобувачів пільгових категорій організовано безкоштовне гаряче харчування. Гарячим харчуванням учні охоплені 100%. У закладі працює їдальня. Вартість харчування становить 15,00 грн.

Ведеться чіткий облік дітей пільгового контингенту.

 В освітньому закладі постійно вживаються заходи щодо раннього виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.  На обліку у школі перебуває 3сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини, в яких виховується 12 дітей. Класними керівниками проводилися обстеження умов проживання дітей у цих сім’ях, про що складаються відповідні акти.

  Протягом навчального року в закладі продовжували  працювати дитяча організація – шкільна держава « Райдуга»,  до якої входять учні 1-4 класів – область                    « Веселка», та «Семицвіт» (5-9 класи), які діють на засадах добровільності, рівноправності. Учнівське самоврядування сприяє формуванню у дітей усвідомлення своєї значимості у вирішенні важливих справ громадянського життя, сприяє єднанню учнівських колективів.

 З метою створення додаткових умов для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, сприяння професійній орієнтації, формування моральних якостей у дітей та підлітків, розвитку творчих здібностей, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих учнів, організації їх змістовного дозвілля  здійснено заходи щодо  охоплення позашкільною освітою кожного учня школи.

  Велика увага приділялась питанню попередження дитячого травматизму. Класними керівниками та класоводами згідно річного плану роботи були проведені  бесіди з техніки безпеки:

Вересень: «Мова вулиці», «Правила поводження під час пожежі», «Бесіда з правил безпеки на воді».

Жовтень: «Правила поводження у разі виявлення обірваного електричного дроту», «Небезпечні предмети та дії у разі їх виявлення», «Профілактика харчових отруєнь».

Листопад: «Правила безпечного користування побутовими газовими приладами», «Правила переходу вулиці».

Грудень: «Правила поведінки на кризі», «Пожежонебезпечні об’єкти».

Січень: «Основні види ДТП», «Правила безпечного користування побутовими електричними приладами».

Лютий: «Запобігання отруєння чадним газом»

Березень: «Безпека руху велосипедиста».

Квітень: «Правила поведінки поблизу електрощитової лінії електропередач».

Травень: «Правила безпечної поведінки біля водойм та в лісі».

  Відповідно до річного плану роботи школи у 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив працював над методичною темою: «Особистісно-орієнтоване навчання учнів як  складова інноваційних технологій».

 Педагоги працювали над реалізацією власних методичних проблем на уроках та в позаурочний час, використовуючи інноваційні форми роботи - відкриті уроки, інтелектуально-творчі ігри, уроки-диспути, КВК. Робота вчителів сприяє вдосконаленню методичної підготовки, знайомству із сучасними вимогами до уроку.

 Для всіх вчителів були проведені консультації з планування, ведення шкільної документації. Як наслідок проведеної роботи документація в школі вчителями ведеться відповідно до вимог.

  З метою підвищення фахової майстерності в закладі організовано взаємовідвідування уроків вчителів. В результаті спілкування вчителі діляться досвідом роботи по удосконаленню уроку, впровадженню інноваційних технологій у навчанні учнів, індивідуальної роботи з дітьми на уроці з метою виховання в них стійкої позитивної мотивації навчальної діяльності як важливого фактора формування соціальної активної особистості.

  В травні 2020-2021 навчального року адміністрацією  були проведені співбесіди з кожним вчителем про результати роботи у навчальному році та планування роботи на наступний навчальний рік.

Колективом навчального закладу проводиться відповідна робота щодо виявлення, підтримки й організації роботи з обдарованими дітьми.

Всі учні 1- 9 класів переведені до наступного класу.

З метою підвищення якості навчальних досягнень учнів розроблено такі заходи згідно з якими вчителям рекомендовано:

- запроваджувати тестові технології та активно ігрові форми перевірки рівня навчальних досягнень учнів на різних етапах уроку;

- організувати відстеження динаміки розвитку навчальної діяльності, як кожного учня так і класу в цілому, з’ясувати причини відставання конкретних учнів та організувати проведення вчасного корегування навчальної діяльності.

  З метою підвищення якості навчальних досягнень учнів вчителям рекомендовано:

- запроваджувати тестові технології та активно-ігрові форми перевірки рівня навчальних досягнень учнів на різних етапах уроку;

- вчителям предметникам спланувати роботу з обдарованими, талановитими учнями по роботі з матеріалами ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з метою підготовки їх до участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах.

Підвищенню ефективності навчально-виховної роботи в школі сприяло використання вчителями сучасних інтерактивних технологій навчання, впровадження елементів ефективного ПД вчителів, виявлення здібних, обдарованих дітей та систематична робота з ними.

  Сьогодні, коли навчально-педагогічна діяльність носить чітко виражений інноваційний характер, проведення моніторингових досліджень вимагає застосування альтернативних методів моніторингових процедур щодо оцінювання якості освіти. Моніторингове дослідження, яке впроваджується в закладі, дозволяє оцінити ефективність навчально-виховного процесу школи, визначити вчителів, котрі використовують потенціал своїх учнів максимально повно, створюють сприятливі умови для особистісного розвитку школярів, які впевнені в ефективності обраної методики викладання.

  Протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, було вивчено стан викладання предметів та рівень навчальних досягнень учнів з математики у 1-4 класах,англійської мови у 5-9 класах,трудового навчання у 1-4 класах, математики у 5-9 класах. Усі матеріали внутрішкільного контролю узагальнено в  наказах по школі.

Основними напрямками контрольно-аналітичної діяльності були:

  • адаптація учнів 1-го та 5-го класів до навчання;
  • отримання інформації для педагогічного аналізу;
  • надання методичної, практичної допомоги учителям;
  • створення оптимальних умов для навчання і розвитку дітей;
  • удосконалення освітнього процесу, реалізація  методичної та виховної проблем.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.